A homlokzati mentési pont épületen belüli jelzésre alkalmas piktogramot a mentésre szolgáló nyílászárót tartalmazó helyiség, helyiségcsoport bejáratán kell elhelyezni.
A hatályos OTSZ az alábbiak szerint rendelkezik a homlokzati mentési pontokat illetően:
- §196 (1) A 65. § (1) bekezdés a) pontja szerinti épületek tűzoltási felvonulási terület felé eső homlokzatán a földszint feletti szinteken, de legfeljebb az 50 méteres padlószint-magasságú szintig, építményszintenként legalább egy homlokzati mentési pontot kell biztosítani. A mentési pontnak az adott szinten tartózkodók által megközelíthetőnek kell lennie.
A menekülési útvonalat jelző rendszer megfelelő kiépítésénél a homlokzati mentési pont épületen belüli jelzésre táblánk a rendszer kikerülhetetlen részét kell képeznie, amennyiben a fenti leírásnak megfelelő építményben kerül kialakításra.
Néhány szó az alapanyagokról:
Öntapadó vinil: az egyik leggyakrabban alkalmazott alapanyag. Beltérre és kültérre egyaránt alkalmazható. Vízálló, alacsony, illetve magas hőmérsékletnek is ellenáll. Felhasználási javaslat: Mindig zsírtalanított és megtisztított lehetőleg egyenletes felületre ragasszuk. Frissen zománcozott vagy festett felület esetében a teljes kiszáradást, minimum 3 hét, és csak utána ragasztható fel.
Műanyag tábla: Jó megmunkálható, nagyon sima felület jellemzi ezért igen jól szitázható. Felhasználási javaslat: elhelyezése meglehetősen könnyű, hiszen csavarral, szöggel és kétoldalú ragasztóval is felerősíthetjük a falra.