Az Ivóvíz biztonsági jel a 2/1998.(I.16)MüM rendelet, a munkahelyen alkalmazandó biztonsági és egészségvédelmi jelzések előírásainak megfelel.
A biztonsági és egészségvédelmi jelzés lehetővé teszi, hogy a munkát végzők és a munkavégzés hatókörében tartózkodók időben felismerhessék a veszélyforrásokat (kockázatokat).
A rendelkező jelet megfelelő magasságban, a látómező és az esetleges akadályok figyelembe vételével, jól megvilágított, jól látható helyen, takarás mentesen kell elhelyezni. A munkáltató köteles a rendelkező jel meglétéről meggyőződni, annak karbantartásáról, szükség esetén cseréjéről gondoskodni.
A biztonsági jel jelentése meghatározott mértani forma, szín és képjel (piktogram) kombinációjával létrehozott rögzített elhelyezésű jel.
A rendelkező jelek paraméterei:
Alak: Kör. Fehér piktogram kék alapon. A kék szín a jel felületének legalább 50%-át teszi ki. A rendelkező jel kiegészíthető felirattal, mint az Ivóvíz táblánk.
A biztonsági jelzéseket minden esetben úgy kell elhelyezni, hogy azokat megfelelő távolságról fel lehessen ismerni. Ezt a felismerési távolságot jogszabály írja elő!
A rendelkező jelek többféle méretben és alapanyag választékban szaküzletünkben azonnal kapható.
Néhány szó az alapanyagokról:
Öntapadó vinil: az egyik leggyakrabban alkalmazott alapanyag. Beltérre és kültérre egyaránt alkalmazható. Vízálló, alacsony, illetve magas hőmérsékletnek is ellenáll. Felhasználási javaslat: Mindig zsírtalanított és megtisztított lehetőleg egyenletes felületre ragasszuk. Frissen zománcozott vagy festett felület esetében a teljes kiszáradást, minimum 3 hét, és csak utána ragasztható fel.
Műanyag tábla: Jó megmunkálhatósága miatt ipari formatervezők és belsőépítészek is előszeretettel használják. Nagyon sima felület jellemzi ezért igen jól szitázható. Felhasználási javaslat: elhelyezése meglehetősen könnyű, hiszen csavarral, szöggel és kétoldalú ragasztóval is felerősíthetjük a falra.